Blog o SEO a internetovém marketingu

Účastnili jsme se 4. WordPress konference

30.11.2014 - JAN MAREŠ

4. WordPress konference Praha
V sobotu 29. 11. se v pražském Hubu konala v pořadí již 4. WordPress konference. A my, jelikož se jako agentura zaměřujeme převážně na WordPress, jsme na této akci nemohli chybět. Jak už to u WordPress komunity bývá, vše probíhalo v přátelské atmosféře. Hezkým suvenýrem na uvítanou bylo tričko s motivem Atlase nesoucího logo WordPressu.

Den jsme s Filipem zahájili na workshopu Vládi Musílka o e-commerce pluginu WooCommerce (jedná se o nejrozšířenější WordPress plugin pro tvorbu e-shopů). Ten nám v rámci dvouhodinového sezení poskytl podrobné informace o nastavení tohoto v základu bezplatného paginu a později vysvětlil i některé vyloženě vývojářské záležitosti.

Vláďa také ukázal, kde je možné sehnat placená rozšíření pro WooCommerce s tím, že na WooThemes (vývojáři samotného pluginu) jsou k dispozici dodatečná rozšíření v nejvyšší kvalitě, ale také jsou nejdražší. CodeCanyon pak nabízí levnější alternativy.
Vláďa mimo jiné uvolnil zdarma video návody pro WordPress, které si můžete prohlédnout na WP-See.com

Osobně se mi líbil Vláďův komentář o častých narážkách o bezpečnosti WordPressu:

„WordPress je vyvíjen celosvětovou komunitou a když se v něm objeví nějaká chyba, zpravidla bývá do pár hodin odstraněna. Zkuste vzít uzavřené řešení od nějaké komerční firmy. Ty statisíce vývojářů by jeho bezpečnost roznesly na kopytech.“

Paralelně s probíhajícím workshopem v hlavním sále běžela přednáška o tom, jak WordPress zabezpečit. Tu jsme si bohužel museli nechat ujít. Po obědě Jan Kalianko představil vyčerpávající výčet ostatních e-shopových rozšíření, z nichž mě zaujal především Jigoshop a mám v plánu jej brzy otestovat.

Z celého dne se mi ještě líbila přednáška Tomáše Hejče o tom, jak optimalizovat obrázky na responzivních webech. Některé přístupy mi přišly velmi zajímavé (např. servírování obrázků na retina displejích).

Bylo skvělé vidět, že v publiku sedí i starší lidé a dokonce i několik babiček (paráda!). Jsem rád, že se tyto konference začaly dobře rozjíždět, a že se klukům vždycky podaří sehnat nějakého sponzora, aby je bylo možné realizovat. WordPress skýtá obrovské možnosti a z každé takové akce si odnáším inspiraci pro další projekty.

Další zajímavé pluginy pro WordPress e-commerce naleznete na https://www.floship.com/wordpress-plugins-for-your-ecommerce/. Mimo jiné na uvedeném odkazu naleznete rozšíření pro WooCommerce, prodej digitálních produktů či platební brány.

Štítky:


WEDOS sleva na hosting, domény a VPS servery

Zpět na úvod

«
»

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.