Blog o SEO a internetovém marketingu

Zkušenosti s portálem na mikroslužby Stovkomat

22.8.2017 - JAN MAREŠ

Na Stovkomatu jste přes rok a půl. Pamatujete si, jak jste se o něm dozvěděl?
Ano, pamatuji si, že na serveru Lupa.cz vyšel článek, ve kterém se psalo o prvním českém potrálu na mikroslužby. V té době jsem už dávno znal zahraniční portály a přišlo mi zajímavé, že někdo takovou službu představil na českém trhu.

Máte přes 90 nákupů, co hlavně na Stovkomatu nakupujete?
Nejčastěji nakupuji PR články a tematické odkazy. Myslím ale, že na Stovkomatu lze najít i jiné kvalitní služby, např. grafiku.

Jak hodnotíte úroveň PR článků nabízených na Stovkomatu?
Kvalita článků je určitě srovnatelná s konkurencí. Výhodou Stovkomatu je možnost přímé komunikace s prodejcem, takže ho můžu požádat o přizpůsobení požadavků přímo pro daný web či článek.

Je pro vás výhoda, že hned od začátku víte, na jakém webu bude článek umístěn?
Určitě ano. Články a weby vybírám dle tematického zaměření.

Používáte na nákup PR článků i jiné portály?
Dříve jsem je využíval mnohem více, nyní ale ve většinové míře Stovkomat. PR články jsou jen jedním z mnoha typů odkazů, které na internetu můžete získat. Bylo by chybou domnívat se, že pouze PR články vám pomohou získat přední pozice na Google. Jsou ale důležitou součástí odkazového profilu a když nějaké potřebuji, jdu už rovnou na Stovkomat, který se od dob svého začátku neskutečně posunul dopředu.

Dokážete je porovnat? Jaký nabízí kvalitnější poměr cena/výkon apod.?
Přesně porovnat portály určitě nelze, protože např. konkurence se mj. zaměřuje i na nákup mediálního prosotru na velkých zpravodajských webech atp. Má širší pole působnosti. To ale není účelem Stovkomatu. Co se týče poměru cena/výkon u článků na menších webech či blozích, Stovkomat jasně vede.

Oceňujete kontrolní mechanismy Stovkomatu proti nekvalitním Jobům? (Ověřeno Stovkomatem, Stovkomat Guru, Joby pouze od aktivních uživatelů apod.)
Přiznám se, že tyto „odznáčky kvality“ moc nesleduji. Klidně nakoupím i u nového uživatele, protože každý musí někde začít. Naopak ale oceňuji zákaznickou podporu Stovkomatu, která je nápomocná při řešení problémů. Reklamaci jsem za celou dobu řešil pouze jednou, a to, když se prodejce asi o měsíc zpozdil s dodáním zakázky a bylo jasné, že už ji nedodá.

Jaké máte plány s vaším dalším působením na Stovkomatu?
Stovkomat budu i nadále využívat k budování rozmanitého odkazového profilu pro webové projekty, na kterých pracuji. Takto se mi osvědčil. Určitě bude skvělé, když na Stokomatu vzroste členská základna na straně kupujících i lidí poskytujících služby.

Jak byste jednou krátkou větou nalákal další uživatele na Stovkomat?
Získat kvalitní odkaz, logo nebo propagaci na sociálních sítích za cenu jednoho oběda? Na co ještě čekáte?

Zkušenosti s portálem na mikroslužby Stovkomat


WEDOS sleva na hosting, domény a VPS servery

Zpět na úvod

«
»

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.