Blog o SEO a internetovém marketingu

Sedm WordPress pluginů, které využijete hned po instalaci

27.3.2014 - JAN MAREŠ

Sedm WordPress pluginů, které využijete hned po instalaci

Dnes se podíváme na sedm pluginů pro WordPress, které jsou zdarma a navíc samotný systém obohatí o řadu nepostradatelných funkcí. Pluginy jsou velmi jednoduché na používání, takže pokud jste někdy s WordPressem přišli do styku, nebudete mít problém s jejich ovládáním.

1. Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps

Proč je dobré plugin instalovat: Soubor XML sitemap umožňuje robotům vyhledávačů rychleji nalézat stránky vašeho webu a pomůže rychlejší indexaci obsahu. Tento plugin automaticky vygeneruje sitemap.xml za vás a pokaždé, když přidáte stránku nebo příspěvek, tak ji zaktualizuje.
Tip 1: Přidejte sitemap.xml do Google Webmaster Tools, aby došlo k rychlejší indexaci obsahu
Tip 2: Přidejte odkaz ve formě „Sitemap: http://www.domena.cz/sitemap.xml“ do souboru robots.txt, aby ji i ostatní vyhledávače měly snáze po ruce
Stáhnout Google XML Sitemaps

2. WordPress SEO by Yoast

WordPress SEO by Yoast

Proč je dobré plugin instalovat: Dlouhou dobu jsem používal na WordPress webech plugin All-in-One SEO, ale WordPress SEO je lepší v tom, že u každé stránky nebo článku kontroluje, jestli je klíčové slovo obsaženo v důležitých prvcích stránky. Takhle nikdy nezapomenete zajistit, abyste na dané slovní spojení bylo dohledatelní. Kromě toho umožňuje editovat titulky a meta popisky. Navíc umožňuje vložit drobečkovou navigaci kamkoliv na webu.
Stáhnout WordPress SEO by Yoast

3. prettyPhoto Media

prettyPhoto Media

Proč je dobré plugin instalovat: Pokud vás nudí standardní vzhled WordPress galerií (tedy holý odkaz na konkrétní obrázkový soubor), můžete si nainstalovat plugin prettyPhoto Media a proměníte tak standardní WordPressem generované galerie na elegantní slideshow. Je to jednoduchá záležitost a pokud nechcete trávit čas s nastavováním složitějších galerií, i s tímto pluginem dosáhnete atraktivního efektu.
Stáhnout prettyPhoto Media

4. Contact Form 7

Contact Form 7

Proč je dobré plugin instalovat: Univerzální a jednoduchý kontaktní formulář, který si navíc můžete díky CSS nastylovat podle chuti nebo tak, aby zapadal do konkrétního designu. Kromě kontaktního formuláře jej můžete použít jako objednávkový nebo registrační formulář.
Tip: Pokud chcete mít stejnou velikost polí pro kontaktní údaje a samotný text zprávy, využijte následující styl:
#název_divu_s_formularem input[type=“text“], input[type=“tel“], input[type=“email“] {width: 500px; height: 25px}
#název_divu_s_formulare textarea {width: 500px; height: 25px}

Stáhnout Contact Form 7

5. WP Super Cache

Proč je dobré plugin instalovat: Rychlost načítání webových stránek je důležitá pro pohodlnost používání webu a také hraje roli při hodnocení stránek vyhledávači. Aby se váš WordPress web načítal rychleji, můžete si nainstalovat plugin WP-Super Cache, který namísto toho, aby se vaše stránky generovaly z PHP kódu, servíruje uživateli předem vygenerované statické stránky.
Tip 1: Pokud upravujete zdrojový webu a máte tento plugin nainstalovaný, musíte počítat s prodlevou, než se změny projeví.
Tip 2: Díky tomuto pluginu nakyne datový obsah vašeho webu. Doporučuji jej proto využívat pouze v případě, že máte na hostingu dostatek volného prostoru.
Tip 3: Rychlost načítání vašeho webu a slabá místa můžete identifikovat na http://tools.pingdom.com/fpt/
Stáhnout WP Super Cache

6. Simple Popup Manager

Simple Popup Manager

Proč je dobré plugin instalovat: Máte nové stránky a potřebujete návštěvníkům sdělit nějakou extra novinku? Chcete, aby se zaregistrovali nebo provedli nějakou jinou akci? Nebo stránky ještě nemáte hotové a potřebujete návštěvníkům sdělit klíčové informace? K tomu všemu slouží Simple Popup Manager – plugin, se kterým nastavíte jednoduché pop-up okno, jehož obsah můžete nastylovat pomocí CSS. Efektivní a elegantní zároveň.
Stáhnout Simple Popup Manager

7. Google Analytics Dashboard

Google Analytics Dashboard

Proč je dobré plugin instalovat: Tento plugin integruje službu Google Analytics přímo do prostředí WordPressu. Nečekejte, že s tímto pluginem uvidíte detailní statistiky. K tomu ani není určený. Poskytne vám však základní přehled o vývoji návštěvnosti vašeho webu a hlavně její vývoj zobrazí u každého příspěvku či podstránky.
Stáhnout Google Analytics Dashboard

Štítky: , ,


WEDOS sleva na hosting, domény a VPS servery

Zpět na úvod

«
»

5 komentářů: “Sedm WordPress pluginů, které využijete hned po instalaci”

 1. Peter Kortvel napsal:

  Jeeej, super clanok Jan!

  • JAN MAREŠ napsal:

   Super, že Ti to v něčem pomohlo Peťo! 🙂 Kdybys řešil nějaký problém s WordPressem, tak dej vědět. Třeba z toho bude zajímavé téma na článek nebo pocast .)

 2. Olga napsal:

  Dobrý den, nainstalovala jsem si plugin Simple Popup Manager. Okno mi naskakuje pokaždé, když kliknu na úvod. Potřebovala bych, aby se okno ukázalo pouze při vstupu na web a to jednou, a ne pokaždé když se vracím na domovskou stránku. Jak na to? Děkuji za odpověď

 3. Pavla napsal:

  Super Díky !!!! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.