Blog o SEO a internetovém marketingu

SEO zdarma: 25 bezplatných nástrojů

19.6.2014 - JAN MAREŠ

SEO zdarma
Vyhledávače patří na internetu k nejkvalitnějším zdrojům návštěvnosti. V následujícím přehledu si ukážeme nástroje, které vám pomůžou tuto návštěvnost získat. Nejlepší na tom je, že většina z nich je k dipozici zdarma nebo nabízí bezplatnou registraci pro vyzkoušení funkcí. Zbytek už je pak na vaší šikovnosti 🙂

1. Návod na on-page SEO od Randa Fishkina

První položka na našem seznamu není sice nástroj jako takový, ale určitě vám přijde vhod. Článek detailně popisuje strukturu HTML dokumentu a implementaci klíčových slov v jeho prvcích.

On-page SEO
http://moz.com/blog/visual-guide-to-keyword-targeting-onpage-optimization

2. Pingdom Tools

Rychlost načítání webu a odezva serveru hraje roli pro SEO. Eliminujte zbytečné prodlevy na vašem webu díky tomuto nástroji.

Pingdom Tools
http://tools.pingdom.com

3. Google Keyword Planner

Plánovač klíčových slov, který je součástí aplikace Google AdWords vám pomůže odhadnout hledanost klíčových slov v největším světovém vyhledávači.

AdWords plánovač klíčových slov
http://adwords.google.com

4. Návrh klíčových slov – Sklik

Podobně jako na Google i reklamní systém Seznamu poskytuje přehled o hledanosti klíčových frází. Čísla budou často odlišná oproti Google např. díky tomu, že na Seznamu hledá jiná skupina uživatelů.

Návrh klíčových slov Sklik
http://www.sklik.cz

5. Majestic SEO

Analýza odkazového profilu je díky Majestic SEO hračka. I v neplacené verzi teneo nástroj nabízí dostatek informací od odkazovém profilu webu.

Majestic SEO
https://www.majesticseo.com

6. Ahrefs

Ahrefs přínáší oproti Majestic SEO několik rozdílů. Jeho neplacená verze je výrazně omezenější, ale ukáže vám např. zmínky na sociálních sítích.
Ahrefs
https://ahrefs.com

7. Open Site Explorer

Tento nástroj pro analýzu odkazového profilu sice nezachytí tolik zpětných odkazů jako Ahrefs nebo Majestic SEO. Je však k dispozici zdarma a umožňuje i export odkazových profilů do Excelu.

Open Site Explorer
http://www.opensiteexplorer.org

8. ScrapeBox DupRemove

Pokud jste si vyexportovali odkazové profily konkurence a chcete je nyní očistit od duplicitních URL adres, pomůže vám tento nástroj. V textovém souboru nahrajete všechny URL adresy naráz a ve výstupu pak dostanete očištěný seznam.

ScrapeBox DupRemove
http://www.scrapebox.com/free-dupe-remove

9. Google Webmaster Tools

Zkontrolujte zdraví svého webu, zjistěte průměrné pozice na klíčová slova nebo počet indexovaných stránek. A pokud od Google obdržíte penalizaci, přijde vám oznámení právě do tohoto nástroje.

Google Webmaster Tools
https://www.google.com/webmasters/tools/

10. WordPress SEO by Yoast

Podle mě nejlepší a nejuniverzálnější plugin pro redakční systém WordPress. Ve spoustě věcí vám usnadní práci – včetně kontroly, zda klíčové slovo nechybí v důležitých prvcích stránky.

WordPress SEO by Yoast
http://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

11. Traffic Travis

Tento nástroj si můžete v základní verzi stáhnout za e-mail. Pomůže vám např. s prvotním zhodnocením konkurence na danou klíčovou frázi.

Traffic Travis
http://www.traffictravis.com

12. Balík SEO PowerSuite

Sada aplikací SEO PowerSuite obsahuje 4 základní aplikace z nichž nejužitečnější je nástroj RankTracker pro orientační měření pozic a dále pak SEO Spyglass pro analýzu zpětných odkazů konkurence. V neplacené verzi však nemůžete projekty ukládat.

Nástroje SEO PowerSuite
http://www.link-assistant.com

13. Pro Rank Tracker

Velice šikovný nástroj pro orientační měření pozic, který v neplacené verzi umožňuje sledovat 50 klíčových slov a neomezené množství URL adres. Zvládá Google i Seznam. Samozřejmostí jsou denní reporty na e-mail.

Pro Rank Tracker
http://proranktracker.com

14. Übersuggest

Nástroj Übersuggest vám pomůže vygenerovat tematicky spojená klíčová slova, která vysosá z našeptávače vyhledávače Google.

Übersuggest
http://ubersuggest.org

15. Xenu

Crawler Xenu vám pomůže odhalit neplatné odkazy na vašem webu nebo také chybějící titulky stránek.

Xenu
http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html

16. Plugin SEO Profesionál pro Firefox

Tento jednoduchý doplněk prohlížeče Firefox zobrazuje PageRank a S-Rank aktuálně prohlížené stránky. Je tedy vhodný pro letmé prvotní posouzení autority webu.

SEO profesionál
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/seo-profesional-toolbar

17. Nástroje od SEOBook

Sada velmi užitečných nástrojů do prohlížeče Firefox. Plugin SEO for Firefox umí ukládat vyýsledky z Google na zadanou frázi do CSV souboru a to včetně Google Toolbar PageRanku.

SEOBook nástroje
http://tools.seobook.com

18. SEOMoz Toolbar pro Firefox

Doplněk od SEOMoz je užitečný pro rychlou on-page analýzu, kterou máte k dispozici jedním kliknutím.

SEOMoz toolbar
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/seo-toolbar-by-seomoz

19. Copyscape

Vyhledávače upřednostňují originální obsah. V nástroji Copyscape můžete zkontrolovat, zda se vaše texty neobjevují na jiných místech internetu.

Copyscape
http://www.copyscape.com

20. Robots.txt generator

Díky tomuto nástroji můžete zakázat vyhledávačům procházení konkrétních částí nebo stránek vašeho webu. Soubor robots.txt si následně nahrajte do kořenového adresáře vašeho webu.

Robots.txt generator

21. XML Sitemap Generator

Generátor, pomocí kterého si vytvoříte soubor sitemap.xml pro váš web (pokud nepoužíváte např. redakční systém WordPress, ale statickou prezentaci).

XML Sitemap Generator
http://www.xml-sitemaps.com

22. Anchor Text Over Optimization Tool

Díky tomuto nástroji zjistíte poměr tzv. anchor textů směřujících na váš web.

Anchor Text Over Optimization Tool

23. Shared Count

Nástroj, pomocí kterého zjistíte odkazy na danou URL na sociálních sítích Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, LinkedIn, Delicious a StumbleUpon.

Shared Count
http://www.sharedcount.com

24. Small SEO Tools

Sada nástrojů Small SEO Tools obsahuje mimo jiné nástroj na zobrazení zpětných odkazů na web nebo kontrolu falešného PageRanku.

Small SEO Tools
http://smallseotools.com

25. Marketing Miner

Nástroj pro data mining online marketérů a webdesignérů. Jeho funkčnost je jednoduchá – uživatel na vstup vloží dataset (fráze, URL, názvy produktů,…) a v druhém kroku pouze zaškrtá, jaká data ho o daném vstupu zajímají a Marketing Miner mu je vytáhne.

Získává data jako:
– Hledanost frází
– Měření pozic ve fulltextovém, obrázkovém a video vyhledávání
– Data z našeptávačů
– Informace o produktech ze srovnávačů
– a mnohé další.

Pro ty, kteří by si chtěli nějaké postupy vyzkoušet je dostupná Akademie na:
https://www.marketingminer.com/cs/academy

Marketing Miner
https://www.marketingminer.com/cs

Štítky: , , , , ,


WEDOS sleva na hosting, domény a VPS servery

Zpět na úvod

«
»

Komentáře nejsou povoleny.